عصیان لکستانی دوشنبه 15 تیر 1394 04:00 ب.ظ نظرات ()

افسانه های لکی به مدارس تهران میروند

کتاب "افسانه های لکی" کیومرث امیری کله جویی به مدارس تهران میرود

طرح «ویترین کتاب مدارس» با هدف دسترسی و آشنایی دانش‌آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان تهران با توسط انتشارات سوره‌مهر با همکاری آموزش‌وپرورش استان تهران آغاز شد. برای ویترین مدارس راهنمایی هم در بخش خاطره «یک مرد یک زندگی»، در بخش داستان «افسانه های لکی» کیومرث امیری کله جویی... 

خبرگزاری فارس: طرح «ویترین کتاب مدارس» با هدف دسترسی و آشنایی دانش‌آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان تهران با توسط انتشارات سوره‌مهر با همکاری آموزش‌وپرورش استان تهران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه طرح‌هایی که با هدف دسترسی عموم مخاطبان به کتاب‌، توسط سوره‌مهر به مرحله اجرا در آمده است، این انتشارت اقدام به ایجاد ویترین کتاب در مدارس راهنمایی و دبیرستان‌های سطح تهران کرده است.

بر این اساس طی توافقی که انتشارات سوره‌مهر با آموزش و پرورش استان تهران صورت داده، در مرحله اول این طرح، در بیش از 20 مدرسه راهنمایی و دبیرستان ویترین کتاب مدارس قرار می‌گیرد که قرار است در ادامه این تعداد به دو برابر افزایش یابد.

کتاب‌هایی که قرار است در این ویترین قرار گیرند در سه حوزه شعر، داستان و خاطره و یک کتاب از مجموعه قهرمانان انقلاب اسلامی است که این کتاب‌های به صورت ماهانه تعویض خواهند شد.

البته کتاب‌هایی که برای مدارس راهنمایی در نظر گرفته شده با توجه به فضای سنی این گروه، متفاوت از کتاب‌هایی است که در ویترین دبیرستان‌ها قرار خواهد گرفت. 

کتاب‌هایی که در مرحله اول برای مدارس دبیرستان در نظر گرفته شده در بخش خاطره «یک مرد یک زندگی»؛ بر اساس زندگی سردار شهید محمد حسن نظرنژاد از مجموعه قصه فرماندهان نوشته حسین نیری ، در بخش داستان کتاب «گنجشک‌ها نقطه گنجشک‌ها سر خط» نوشته ظریفه رویین، در بخش شعر «تهران شبیه هر شب دیگر سیاه بود» سروده آرش شفاعی و از مجموعه قهرمانان انقلاب نیز کتاب «آن شمع سر نهاده»؛ زندگی‌نامه داستانی شهید محمد مهدی عراقی نوشته محمدرضا اصلانی است.

برای ویترین مدارس راهنمایی هم در بخش خاطره «یک مرد یک زندگی»، در بخش داستان «افسانه های لکی» کیومرث امیری کله جویی، در بخش شعر کتاب «سیب و فواره»؛ مجموعه شعری از اسماعیل فرزانه و از مجموعه قهرمانان انقلاب هم «مرد نخستین»؛ داستان زندگی پرفسور محمود حسابی نوشته محمود اکبرزاده در نظر گرفته شده است.